Piłka tenisowa – jaką wybrać i gdzie ją kupić?

utworzone przez | sie 21, 2021 | Sporty | 0 komentarzy

Do gry w tenisa konieczna jest nie tylko rakieta, ale także piłka tenisowa. Do wyboru jest pełna gama piłek. Co wybrać? Sprawdź te porady!

Chociaż może wydawać się, że piłka tenisowa, jaka używana jest do gry w tenisa, cały czas jest taka sama, to jednak w rzeczywistości do wyboru jest pełna gama typów piłek o zróżnicowanej budowie i właściwościach. Wobec tego przy wyborze piłki do gry w tenisa duże znaczenie ma jej prawidłowy dobór. Na co warto się zdecydować?

Jak dobrać piłeczkę do tenisa?

Akcesoria jak piłka tenisowa są oferowane w różnych wariantach do wyboru, dlatego warto poznać podstawowe zasady, jakimi warto się kierować, aby dobrać je do swoich potrzeb.

Przede wszystkim piłki tenisowe dobiera się pod kątem stopnia zaawansowania zawodników. Inne piłki polecane są dla osób początkujących, które dopiero rozpoczynają grę w tenisa, natomiast inne dla tych, które mają już znacznie większe doświadczenie w tej dziedzinie.

Rodzaje piłek tenisowych

Piłki tenisowe mogą być podzielone na różne kategorie pod kątem ich techniki wykonania, a także właściwości.

Główne rodzaje piłek to:

1. Piłki bezciśnieniowe – są dość ciężkie i twarde, ale dzięki temu szybkie.

2. Piłki ciśnieniowe – dzięki temu, że wypełnione są powietrzem, są lżejsze i bardziej miękkie, co poprawia komfort gry.

3. Piłki niskociśnieniowe – stanowią połączenie właściwości piłek ciśnieniowych i bezciśnieniowych, czyli mają niskie ciśnienie.

Dla osób początkujących polecane są piłki ciśnieniowe, ale często używają ich gracze zaawansowani. Dzięki swojej budowie są prostsze w użytkowaniu, a gra razem z nimi daje więcej satysfakcji. Mają jednak minus, ponieważ z czasem tracą swoje ciśnienie, dlatego trzeba wymieniać je na nowe, co nie dotyczy piłek bezciśnieniowych, które pod tym względem są trwalsze.

Podział piłek tenisowych pod względem wieku gracza

Dodatkowo piłka tenisowa może być dopasowana do wieku gracza. Dla graczy dorosłych rekomendowane są piłki o wyższym ciężarze, które sprzedawane są w kolorze żółtym albo białym.

Z kolei dla dzieci stosuje się piłki lżejsze, także gąbkowe, które mają niższy ciężar. Kolory piłek dla dzieci to czerwone, pomarańczowe i zielone.

Gdzie kupić piłki tenisowe?

Jako że piłka tenisowa to podstawowe wyposażenie stosowane podczas gry w tenisa, można zakupić je przede wszystkim w sklepach tenisowych, gdzie na klientów czeka szeroka gama modeli różnych producentów.

Koszt zakupu opakowania składającego się z 3 sztuk piłek tenisowych to od około 10 do 20 złotych w zależności od wybranego producenta. Można kupować także tańsze używane piłki tenisowe, jednak ich jakość jest niższa od nowych.

Krzysztof Piątek w raju

Krzysztof Piątek w raju

Włoska ziemia jest dla Krzysztofa Piątka bardzo przyjazna. To tutaj odnosił największe sukcesy strzeleckie. Nie gdzie indziej, jak właśnie we...