Cała prawda o kaskach dla dzieci do nauki chodzenia

utworzone przez | lut 5, 2020 | Ciekawostki | 0 komentarzy

Dzieci są zazwyczaj bardzo aktywne a czasami łatwo stracić je z pola widzenia. Nierzadko zdarzają im się upadki, skaleczenia i bolesne zderzenie z rzeczywistością z którą czasami ciężko im się zmierzyć. Rodzice jako najlepsi opiekunowie starają się zapewnić dziecku bezpieczeństwo, oszczędzić przykrych zdarzeń. Dziecko jest szczególnie narażone na urazy gdy zaczyna raczkować i stawiać pierwsze kroki. Jeśli masz w swoim otoczeniu takiego malucha na pewno nie raz byłeś świadkiem nagłego płaczu wywołanego upadkiem dziecka. Większość takich zdarzeń nie kończy się poważnymi urazami i jest dla dziecka doświadczeniem, którego potrzebuje aby zdobywać wiedzę o otaczającym je świecie.
W sklepach pojawiają się co raz to nowe produkty dla dzieci. Od jakiegoś czasu można również kupić kask ochronny dla dzieci do nauki chodzenia. Ceny dochodzą do kilkuset złotych a producenci i sprzedawcy rozpływają się nad cudownymi właściwościami kasku ochronnego. Jest to sprzęt wyglądający jak kask używany do ochrony podczas jazdy na rowerze. Dostępne są różne wzory i kolory a produkty te mydlą oczy rodzicom różnymi atestami dając poczucie, że jest to niezbędna rzecz do nauki chodzenia dla dziecka. Hasła marketingowców są niewątpliwie chwytliwe i potrafią przyciągnąć uwagę, warto jednak zastanowić się czy takie kaski rzeczywiście są potrzebne dziecku a nawet czy nie przynoszą więcej szkody niż pożytku. Pamiętaj również o tym, że jako rodzić chcesz zapewnić swojemu dziecku wszystko co najlepsze a producenci tego typu akcesoriów dobrze o tym wiedzą i nie zawahają się tego wykorzystać żeby trochę na tobie zarobić.

Dziecko uczy się świata poprzez doświadczanie i jest to dla niego bardzo ważne w procesie rozwoju. To normalne, że podczas raczkowania i stawiania pierwszych kroków dziecku zdarzy się przewrócić czy uderzyć. Również doświadczanie bólu jest w tym przypadku bardzo ważne i nie należy odbierać dziecku tej możliwości. Jeśli na przykład dziecko wstaje i uderzy się w stół uczy się, że następnym razem powinno się rozejrzeć jeśli wstaje, aby zapobiec uderzeniu i oszczędzić sobie bólu. Widzisz? w ten sposób twoje dziecko uczy się. Jeśli założysz mu kask przy uderzeniu prawdopodobnie nie poczuje bólu, ale również nie nauczy się ostrożności i tego że nie można walić głową w co popadnie a kiedyś w końcu będzie musiało przecież zdjąć kask. Taki przedmiot daje więc dziecku poczucie, że jego głowa jest bezpieczna i nic się nie dzieje, więc nie trzeba zwracać uwagi na jej bezpieczeństwo bo kask ją chroni.

Czasami natrafiając na ofertę nowego super produktu dla dzieci warto jest przeanalizować czy produkt ten na pewno jest potrzebny i czy nie zaszkodzi dziecku. Jako rodzic na pewno przejmujesz się dobrem swojego dziecka i nie chcesz, aby doświadczało w życiu nieprzyjemności jednak musisz pamiętać, że człowiek uczy się przez doświadczenia również te bolesne i dotyczy to zarówno osób dorosłych jak i dzieci. Pozwalając dziecku na doświadczanie i tłumacząc mu następstwa pewnych zachowań wychowasz silnego człowieka, który nie będzie bał się życia.