Maseczka w gabinecie kosmetycznym w dobie COVID. Zabiegi pielęgnacyjne w celu uniknięcia dolegliwości.

utworzone przez | lis 5, 2020 | Zdrowie | 0 komentarzy

Działania barierowe i środki zapobiegawcze mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa Covid-19 pozostają w mocy. Maski są obowiązkowe dla wszystkich w miejscach publicznych. Profesjonaliści, którzy są w stałym kontakcie ze swoimi klientami, np. kosmetyczki, muszą nosić je przez cały dzień. Czasami powoduje to podrażnienia i ból z czasem, szczególnie u osób o wrażliwej skórze.

Jak wirus jest przenoszony?

Wirus jest przenoszony przez drobne kropelki płynu, które wydostają się z ust lub nosa osoby zakażonej. Na przykład, chory może przekazać Covid-19 komuś w promieniu 1 m od niego, rozmawiając, kichając lub kaszląc. Ponadto, jeśli nosiciel wirusa kaszle, kicha lub rozpyla i drobne kropelki śliny wylądują na obiektach lub powierzchniach wokół niego, każdy, kto zetknie się z nimi, jest narażony na ryzyko zakażenia.

Znaczenie noszenia maski.

Jednym z najlepszych sposobów zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa jest zatem umieszczenie bariery przed nosem i ustami, aby zatrzymać te drobne kropelki, które mogą przenosić wirusa. Dlatego właśnie noszenie maski jest niezbędne.
Jest to również ważne w dziedzinie estetyki, ponieważ należy być w odległości 1 m od klienta przez większość czasu. Należy pamiętać, że istnieją również modele masek, które chronią przed rozpylaniem i unoszącymi się w powietrzu kroplami.

Który model maski wybrać?

Profesjonaliści, którzy pracują w salonach kosmetycznych, muszą nosić zatwierdzone maski, aby zapewnić bezpieczeństwo klienta. Zakłady dostarczają je pracownikom. Produkty wytwarzane w domu i ręcznie są zatem surowo zabronione. Wprowadzono również wiele innych ograniczeń, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa w salonach kosmetycznych.

Przyczyny podrażnień.

Noszenie maski na stałe przez 6 lub więcej godzin może u niektórych osób powodować podrażnienia, zaczerwienienia, egzemy i kilka innych problemów skórnych o różnym stopniu nasilenia. Zabezpieczenia te zatrzymują powietrze wydychane przez użytkownika i tworzą wilgotne środowisko w krytym obszarze. Do tego dochodzi pocenie się z powodu ciepła i ruchu.

Ponadto powietrze, które pozostaje uwięzione wewnątrz maski podczas oddychania, jest wchłaniane przez skórę dolnej części twarzy. Wreszcie, wcieranie się w skórę, zwłaszcza na brzegach nosa, może również powodować podrażnienia podczas długotrwałego noszenia maski. Ponadto, w tym przypadku istnieje większe ryzyko zakażenia, ponieważ nie zaleca się stosowania bandaży. Co zatem można zrobić, aby zapobiec tym problemom lub je rozwiązać?

Czyszczenie.

Konieczne jest oczyszczanie twarzy dwa razy dziennie (rano i wieczorem), kiedy należy nosić maskę przez cały czas pracy. Następnie lekarze zalecają osobom z suchą skórą stosowanie kremów ochronnych. Produkty te zmniejszają wpływ kontaktu z maską lub nawilżenia na skórę. Natomiast osoby o skórze tłustej powinny stosować produkty odpowiednie dla ich rodzaju skóry, takie jak pianki oczyszczające. Powinny być one stosowane na krytych obszarach każdego ranka i wieczoru. Profesjonaliści zalecają również stosowanie kremów matujących.

Pielęgnacja twarzy.

Wilgoć krążąca wewnątrz maski przez cały dzień może wysuszyć skórę. Dlatego ważne jest, aby przed nałożeniem ochrony zastosować krem nawilżający. W tym celu zawsze używaj produktów dostosowanych do Twojego typu skóry.
Jeśli podrażnienie już się pojawiło, zaleca się zastosowanie kremu leczniczego na dotknięte miejsca. Na koniec, unikaj w miarę możliwości stosowania makijażu pod maską. Ważne jest, aby pozwolić skórze oddychać.
Zatwierdzona maska jest obowiązkowa dla kosmetyczek podczas ich godzin pracy. Ograniczenie to zostało wprowadzone w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się wirusa Covid-19 i zmniejszenia ryzyka ponownego wystąpienia pandemii. Jednak środek ten może prowadzić do problemów skórnych, takich jak egzema, suchość, rany, podrażnienia lub swędzenie u niektórych osób.
Przyjęcie bardziej rygorystycznej codziennej rutyny czyszczenia i konserwacji oraz stosowanie różnych produktów ochronnych może pomóc w zapobieganiu lub łagodzeniu tych niedogodności. Nie zaleca się również noszenia makijażu. Wreszcie, jeśli problem się utrzymuje, zaleca się konsultację z dermatologiem.