Wypoczynek nad morzem – Ustka

utworzone przez | sty 1, 2021 | Polska | 0 komentarzy

Wybierając się nad morze szukamy ciekawych lokalizacji, gdzie będziemy mogli wypocząć, ale także dobrze się bawić. Ustka jest jednym z takich magicznych miejsc. Miasto portowe pełne słońca, gdzie odpoczniemy i zrelaksujemy się. Ustka to nadmorski kurort tętniący życiem nie tylko w szczycie sezonu. Uzdrowisko wielu z nas kojarzy się z piękną plażą, czystym powietrzem oraz dawną osadą rybacką. Przybywając do Ustki możemy liczyć na aktywny wypoczynek, jak i relaks na plaży.

Niezależnie od tego jak lubimy spędzać urlop, w Ustce znajdziemy coś dla siebie. Piękne miasteczko z historią ma dla nas wiele atrakcji. Przyjeżdżając nad morze każdy z nas pragnie iść na plażę i zobaczyć Bałtyk. Długie spacery plażą to idealny sposób na relaks oraz poprawę naszego zdrowia ze względu na zawartość jodu w morskim powietrzu. Spacerując możemy szukać bursztynów lub muszelek, które na plażach w Ustce są licznie spotykane. Szum morza i relaksujący piasek pod stopami to idealny przepis na wieczorny relaks przy zachodzącym słońcu.

Jeśli wypoczynek nad morzem spędzamy latem to główną atrakcją będzie plażowanie, opalanie się i morskie kąpiele. Na plaży nie trzeba tylko leżeć plackiem, można także grać w piłkę, w siatkę lub budować z dziećmi zamki z piasku. Jeśli wolimy bardziej aktywnie spędzać czas, ponieważ nie lubimy plażowania, w nadmorskim miasteczku można wypożyczyć rower lub hulajnogę i wybrać się na wycieczkę. Rowerem można pozwiedzać parki, pobliskie lasy lub całe miasteczko.

Jeśli ktoś lubi muzea to w Ustce mamy kilka, które warto zobaczyć. Wartym uwagi będzie na pewno Muzeum Mineralogiczne czy Muzeum Piekarnictwa i Cukiernictwa. Dowiemy się tam wielu interesujących rzeczy, historii miasteczka jak i informacji o minerałach z Morza Bałtyckiego. Oceanarium a także Bunkry to miejsca wpisane do ciekawych atrakcji uzdrowiska. Będąc w nadmorskim kurorcie obowiązkowo trzeba zaczerpnąć chociaż trochę wiedzy o historii tego pięknego miasteczka.

Jeśli jesteśmy w Ustce musimy odwiedzić latarnie morską, molo oraz port. Widok, który rozpościera się z latarni jest wart uwagi. Molo to atrakcja, którą każdy lubi, ponieważ może być na morzu, trochę dalej od brzegu. Będąc w porcie warto pozwiedzać duże statki oraz jeśli jest możliwość wybrać się na morski rejs, czując się jak pirat na morzu, gdy fale kołyszą statkiem. Spacery po promenadzie nadmorskiej w blasku słońca, dawna osada rybacka to dobra zabawa i relaks. Warto zobaczyć na czym polegała dawniej praca rybaka, jakie kutry mieli oraz co łowili tutejsi mieszkańcy.

Celebrowanie wyjazdu jedzeniem to także dobry pomysł. Gdzie, jak nie nad morzem powinniśmy się skusić na świeżą rybę od lokalnych rybaków.

Wypoczynek nad morzem to dobry pomysł. Zwłaszcza jeśli chcemy odpocząć i nabrać siły na kolejny rok. Nie każdy przepada za dużymi miastami na urlop. Przecież małe miasteczka są bardziej urokliwe i nie tak bardzo oblegane jak duże aglomeracje. Wybierając się nad polskie morze wybierzmy Ustkę, a na pewno będziemy zadowoleni i zauroczeni tym pięknym, czystym i słonecznym miasteczkiem portowym.