Usuwanie rozstępów Gdańsk – czytaj więcej!

utworzone przez | paź 4, 2022 | Zdrowie | 0 komentarzy

Zabiegi na usuwanie rozstępów – istnieje kilka możliwości na pozbycie się owych blizn. Ludzkie ciało nie jest idealne i coraz więcej osób pragnie tę cechę zmienić. Na popularności zyskują wszelakiego rodzaju zabiegi, mające podnosić walory estetyczne. Jednym z aspektów, jakie podlegają zabiegom, są właśnie rozstępy.

Dlaczego powstają rozstępy?

Powstawanie rozstępów w dużej mierze uwarunkowane jest poprzez genetykę. Nazywane jest to skłonnością do słabszych włókien sprężystych. Do czynników, które tworzą rozstępy, należą:

• nadwaga oraz otyłość,
• szybki wzrost – z reguły w trakcie okresu dojrzewania,
• ciąża,
• menopauza,
• przesadne odchudzanie,
• sterydoterapia,
• schorzenia endokrynne – do których zalicza się chorobę Cushinga,
• nadmierne i gwałtowne zwiększenie tkanki mięśniowej oraz tłuszczowej.

Uważa się, że największe predyspozycje do występowania rozstępów mają młode kobiety o jasnej karnacji. Wynika to z miękkości i cienkość skóry – ma ona rzadsze utkanie włókien kolagenowych. Z tego względu problem rozstępów rzadziej dotyczy mężczyzn niż kobiet.

Laserowe usuwanie rozstępów – kiedy podjąć się zabiegu?

Kobiety w szczególności dbają o swoją aparycję, toteż nie dziwi fakt, iż do dyspozycji istnieje coraz więcej zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej. Zabiegi na rozstępy w Gdańsku oferuje niejeden wyspecjalizowany gabinet – należy to bowiem wykonać u fachowców, gdyż domowe sposoby bądź różnorakie kremy nie sprostają randze problemu.

Umów laserowe usuwanie rozstępów w Gdańsku – Clinica Cosmetologica.

Likwidacja rozstępów będzie najbardziej efektywna, gdy są one świeże. Warto zauważyć, że w przypadku chęci pozbycia się problemu, kluczowym czynnikiem jest czas. Im szybciej, tym lepiej. Na początku, tuż po ich powstaniu, organizm usiłuje własnymi siłami uporać się z problemem, toteż warto go w tym wesprzeć, udając się na odpowiedni zabieg. Odpowiedni moment można prosto rozpoznać – świadczy o tym bowiem kolor blizn. Jeśli są one dobrze widoczne, mają barwę różową, czerwoną, to wówczas skutecznie można podjąć się usunięcia rozstępów.

Jednakże niektórzy borykają się z problemem rozstępów dłuższy czas – co wówczas? Czy zabiegi pomogą? Jest to zależne często od stanu i wieku skóry. Przede wszystkim, niezależnie od wieku rozstępów, powinno się zasięgnąć rady kosmetologa. Specjalista oceni, czy danemu pacjentowi można wdrożyć określone leczenie. W momencie, gdy organizm podda się w próbie naprawy defektu w postaci rozstępów, pomóc może specjalny laser.

Rodzaje zabiegów

Istnieje kilka możliwości usuwania rozstępów. Ich zastosowanie jest indywidualnie dopasowywane do pacjenta. Zabiegi na rozstępy można podzielić na dwie grupy, mianowicie są to: dermabrazja oraz metoda lasera frakcyjnego. Coraz częściej na różne problemy skórne stosuje się właśnie laser, toteż najlepiej jest najpierw zaznajomić się z tą metodą.

Rozstępy usuwa się za pomocą wiązki lasera – jego zadaniem jest zlikwidowanie cienkich warstw naskórka w okolicy poprzecznych „pęknięć”. Takie wykorzystanie lasera powoduje, że w miejsce starych warstw tworzą się nowe. Laser frakcyjny wpływa na fragmenty skóry, natomiast dermabrazja to również forma usuwania laserem, z tym, że działająca na całość naskórka – zostaje on całkiem złuszczony. Co więcej, warte uwagi są też inne metody, takie jak:

  • dermapen (mezopen) – to metoda, w której wykorzystuje się specjalnie urządzenie, wykonujące około 80 tysięcy drobnych nakłuć skóry, wstrzykując tym samym odpowiednie substancje odżywcze; sposób ten uznawany jest za najbardziej precyzyjny,
  • karboksyterapia – metoda polegająca na dostarczeniu pod skórę dwutlenku węgla (używanego do celów medycznych), co wpływa korzystnie na ukrwienie okolicy rozstępów, co następnie przekłada się na ich szybsze leczenie; najlepsze skutki daje w połączeniu z mezoterapią,
  • radiofrekwencja mikroigłowa – kolejna metoda należąca do niezwykle efektywnych; poprzez wnikanie energii cieplnej do najgłębszych warstw skóry następuje sprowokowanie organizmu do wytworzenia kolagenu; sposób ten trzeba powtarzać – od trzech do pięciu razy.

Większość zabiegów należy powtórzyć, aby uzyskać jak najlepsze efekty – także leczenie laserem. Zabiegi można przeprowadzać w odstępach czterech do sześciu tygodni.

Wiele osób, które chcą wykonać usuwanie rozstępów, zastanawia się, czy to zabieg bolesny. Zdecydowana większość z wymienionych powyżej metod to zabiegi w pełni bezbolesne. Zwykle są nieinwazyjne, nie sprawiają bólu, zapewniając przy tym oczekiwane rezultaty.

Koniecznie należy pamiętać o pielęgnacji skóry po zabiegu. Niektórzy pacjenci przechodzą usuwanie rozstępów bez skutków, jednakże większość ma chociaż zaczerwienienie lub siniaki. W niektórych przypadkach może to nawet przypominać poparzenia. Samo gojenie trwa niekiedy kilka tygodni, więc w tym czasie należy zadbać jak najlepiej o skórę. Wzbronione jest opalanie się, gojenie wspomóc może zażywanie środków przeciwko drobnoustrojom.

Pacjentów często nurtuje kwestia tego, czy rozstępy można trwale usunąć. Odpowiedź brzmi – tak. Oczywiście jest kilka warunków, aby tak się stało. Należy przede wszystkim zadziałać jak najszybciej, bowiem stare blizny ciężko usunąć. Trzeba przy tym pamiętać, że zawsze mogą pojawić się nowe rozstępy, dlatego też tak ważna jest profilaktyka.

Laserowe usuwanie rozstępów w Gdańsku – cena

Wiele osób przed decyzją o podjęciu leczenia zabiegowego rozstępów zastanawia się, ile taki zabieg może kosztować. Zazwyczaj jest to około 300 złotych za jeden zabieg, do ponad 1000 złotych za serię zabiegów, na przykład czterech. Cena jest uzależniona między innymi od części ciała, a także metody. Są bowiem sposoby tańsze i droższe. Likwidację rozstępów w Gdańsku można także rozłożyć na raty, co korzystnie wpływa na portfel pacjentów.

Umów laserowe usuwanie rozstępów w Gdańsku – Clinica Cosmetologica.

Podsumowanie

Metod usuwania rozstępów jest wiele – można je skutecznie dopasować do potrzeb. Większość z nich jest bezbolesna, do innych można dopasować znieczulenie miejscowe. Wykonują je osoby wykwalifikowane w odpowiednich warunkach, na specjalistycznym sprzęcie. Dlatego osoby, które wstydzą się swoich rozstępów mogą spokojnie powierzyć swoje zdrowie w ręce kosmetologów. Zabiegi medycyny estetycznej są już codziennością. Należy jednak zwrócić uwagę na profilaktykę – najlepiej jest przeciwdziałać powstawaniu rozstępów. Można to czynić poprzez prowadzenie zdrowego trybu życia, odpowiednią dietę, a nawet masaże. Nawet po wykonaniu zabiegu likwidacji rozstępów koniecznie trzeba dbać o to, by nie powstawały nowe blizny. W razie jakichkolwiek wątpliwości większość salonów oferuje darmowe konsultacje przed wykonaniem zabiegu.

FAQ

1. Czy laserowe usuwanie rozstępów jest bezpieczne?

Współczesne zabiegi usuwania rozstępów są bezinwazyjnymi metodami leczenia, które nie wyrządzają krzywd pacjentom. Warto mieć jednak na uwadze pewne przeciwwskazania, takie jak ciąża, nowotwór, cukrzyca czy stany zapalne skóry.

2. Ile trwa zabieg usuwania rozstępów?

Jeśli chodzi o laserowe usuwanie rozstępów, to trwa ono od 15 do 45 minut. Jest to zatem szybki zabieg.

3. Jak długo trwa gojenie po zabiegu likwidacji rozstępów?

Okres gojenia po zabiegu usuwania rozstępów może trwać od kilku dni, nawet do kilku tygodni.

4. Gdzie wykonać usuwanie rozstępów?

Zabieg likwidacji rozstępów należy wykonać w specjalistycznym salonie kosmetologicznym. Nie należy mylić tego miejsca z salonem kosmetycznym, bowiem nie są one należycie przystosowane do podjęcia leczenia.