Kto jest faworytem mistrzostw świata w Katarze?

utworzone przez | sie 1, 2022 | Sporty | 0 komentarzy

Mundial w Katarze odbędzie się pomiędzy 21 listopada a 18 grudnia 2022 r. Wiemy, że mistrzostwa świata będą niezwykłe, chociażby z tej przyczyny, że zawsze turniej odbywał się latem, zaś teraz po raz pierwszy na jesieni. Mistrzostwa w Katarze będą drugimi w historii, które odbędą się w Azji, wcześniej taka sytuacja miała miejsce w 2002 r., kiedy gospodarzami turnieju były Japonia oraz Korea Płd. 

Kto faworytem turnieju?

Najpoważniejszym kandydatem do zdobycia tytułu będzie Brazylia, która dysponuje bardzo mocnym składem. Z jednej strony w kadrze są doświadczeni gwiazdorzy czego przykładem Neymar jr., jest też wielu młodych zawodników, liderem tego młodego pokolenia jest z pewnością Vinicius jr. który wraz z Realem Madryt sięgnął po triumf w rozgrywkach Champions League UEFA sezonu 2021/2022. Należy wysoko ocenić szanse Francji, jednak w tym przypadku problemem jest fakt, że mistrz świata zwykle bardzo słabo radzi sobie w kolejnym turnieju. W ostatnich latach mistrzowie świata odpadali w fazie grupowej kolejnego mundialu, tak wyglądało to w ostatnich latach:

  • Włochy, mistrz świata z 2006 r., odpadły w fazie grupowej mundialu 2010;
  • Hiszpania, mistrz świata z 2010 r., odpadła w fazie grupowej mundialu 2014;
  • Niemcy, mistrz świata z 2014, odpadły w fazie grupowej mundialu 2018;

Przyczyn takiego stanu rzeczy można doszukiwać się w wypaleniu, braku dążenia do sukcesu za najwyższą cenę, z presją której poddawana jest drużyna. Francja wydaje się być tym zespołem który przełamie tę niechlubną passę chociaż należy pamiętać, że kiedy drużyna przystępowała do turnieju w 2002 r., jako mistrz świata nie poradziła sobie w fazie grupowej. Wysoko należy oceniać również szanse Hiszpanii, Anglii, Holandii, Niemiec, Argentyny oraz Portugalii. Albicelestes z pewnością będą chcieli zdobyć tytuł, Lionel Messi zapewne zagra swój ostatni mistrzowski turniej i zdobycie tytułu byłoby pięknym dopełnieniem i uwieńczeniem pięknej kariery wybitnego zawodnika. Cristiano Ronaldo również ma plany by sięgnąć z Portugalią po tytuł, można zastanawiać się jednak czy koledzy genialnego CR7 są na tyle klasowi by zdobyć to cenne trofeum. Hiszpania będzie chciała sięgnąć po mistrzostwo i nawiązać do pięknego okresu 2008-2012, kiedy to bezsprzecznie dominowała w piłkarskim świecie. Co do Anglików należy powiedzieć, że w ostatnich latach kadra bardzo się rozwinęła, nie odpada już w fazie ćwierćfinału jak miało to miejsce w przeszłości. Nie wolno skreślać również Belgii, która przez długi czas zajmowała pozycję lidera rankingu FIFA

Na co stać reprezentację Polski?

Biało- Czerwoni nie należą do najmocniejszych drużyn na turnieju jednak nie można przekreślać teamu, który ma w swoim składzie największą gwiazdę FC Barcelony. Robert Lewandowski może przesądzać o wynikach najtrudniejszych spotkań. Polska trafiła do bardzo trudnej grupy z mistrzami Ameryki Południowej, czyli z drużyną Argentyny, do tego trafiła na Meksyk który w fazie grupowej mundialu umie powstrzymać najgroźniejsze drużyny, do tego jest jeszcze Arabia Saudyjska którą prowadzi doświadczony Herve Renard. Polska nie jest zaliczana do grona faworytów, dlatego też zagra bez presji. Można postawić tezę, że sukcesem drużyny będzie awans do 1/4 turnieju.

Na co stać drużyny afrykańskie?

Na mundial pojadą: Kamerun, Maroko, Tunezja, Ghana oraz Senegal. O ile w latach 90. XX w. oraz na początku XXI w. uważano, że drużyny ze strefy Confederation Africaine de Football mogą namieszać w turniejach mistrzowskich o tyle teraz mało kto wierzy w takie rozstrzygnięcie, zwłaszcza, że najlepsi piłkarze pochodzenia afrykańskiej vide N’Golo Kante, Antonio Rudiger wybierają inną drogę kariery, bronią barw najmocniejszych reprezentacji Starego Kontynentu. Najlepiej upadek piłki nożnej w Afryce pokazuje fakt, że na mundialu przed czterema laty żadna z drużyn afrykańskich nie zdołała awansować z grupy.

Chciałbyś postawić na daną drużynę? Najpierw sprawdź, jak obstawiać mecze w Internecie.

W Polsce można korzystać, tylko z firm bukmacherskich legalnie działających w naszym kraju tj. posiadających, wydane przez Ministerstwo Finansów, zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych przez sieć Internet. Uczestnictwo w nielegalnych zakładach sportowych powiązane jest z konsekwencjami narażenia się na wysokie kary pieniężne oraz odpowiedzialność karną.