Jak zorganizować swoją kuchnię? Wybieramy meble i sprzęt kuchenny.

utworzone przez | lip 29, 2021 | Ciekawostki | 0 komentarzy

Urządzając nową kuchnie od podstaw, albo decydując się na zmianę obecnej, powinniśmy dobrze przemyśleć, jak finalnie miałoby wyglądać to pomieszczenie. Ważny jest wybór odpowiedniego sprzętu, wygląd i ilość szafek kuchennych, ich umiejscowienie i rozkład wszystkich elementów wyposażenia. Aby kuchnia była funkcjonalna wszystko musi być idealnie dopasowane i warto wziąć pod uwagę wiele czynników. Nie można też zapominać o szczegółach jakim są dodatki i ozdoby, czy np.: amortyzowane zamykanie drzwiczek w kuchennych szafkach.

Wysokość mebli w kuchni 

Bardzo często urządzając kuchnie nie skupiamy się na tym co będzie dla nas użyteczne, tylko na tym, co ładnie wygląda. Przeglądając internetowe inspiracje, albo przykładowe kuchnie w katalogach branżowych totalnie zapominamy, że najważniejsza w kuchni jest funkcjonalność i wygoda.

Jeżeli jesteśmy niskiego wzrostu, a w kuchni znajdą się meble sięgające do sufitu, to większość czasu zamiast na gotowaniu, spędzimy na drabinie sięgając po potrzebne produkty czy naczynia. W tej sytuacji warto albo całkowicie zrezygnować z tak wysokiej zabudowy, a jeżeli nasza kuchnia jest mała i nie możemy pozwolić sobie na inne rozwiązania, to przeorganizować przechowywane rzeczy w taki sposób, aby na górnych półkach znajdowały się najmniej potrzebne przedmioty.

Zlewozmywak dopasowany do każdego blatu

Jeżeli w naszej kuchni nie ma przestrzeni na zmywarkę, a taki problem może pojawić się w małych kuchniach, gdzie każda półka czy szafka na przechowywanie jest na wagę złota, warto rozważyć zakup dwukomorowego zlewozmywaka lub zmywaka narożnego. Najlepszym wyborem będą zlewozmywaki granitowe, które są odporne na zabrudzenia, szok termiczny, zarysowania, obicia, wysoką temperaturę, a dodatkowo są przy niewielkim nakładzie pracy łatwo utrzymać je w czystości.

Jeżeli miejsce naszego blatu jest naprawdę ograniczone i brakuje nam przestrzeni na przygotowywanie posiłków, możemy wybrać zlewozmywaki narożne, które montuje się w rogu, zazwyczaj najmniej eksploatowanym w kuchni. Bez względu na to jaki rodzaj zlewozmywaka granitowego wybierzemy, możemy liczyć na wysoką jakość produktu, dobrą cenę i szereg dodatkowych opcji, jakimi są: możliwość podłączenia pralki i zmywarki, korek automatyczny, dozownik na płyn do naczyń czy bateria z wyciąganą wlewką, idealnie pasująca do naszego zlewozmywaka.

Praktyczne dekoracje kuchenne dające przestrzeń

Wykorzystanie przyborów kuchennych takich jak noże, łyżki i chochelki do gotowania, przyprawy czy deski do krojenia może być idealną ozdobą kuchni, a jednocześnie bardzo praktycznym rozwiązaniem. W małych kuchniach umiejscowienie wspomnianych wyżej przedmiotów na ścianie pozwoli wygospodarować więcej miejsca w szafkach i na blacie. W dużych kuchniach spełni po prostu element dekoracyjny. W jednym i w drugim przypadku takie rozwiązanie będzie praktyczne, a najczęściej używane przedmioty będą zawsze pod ręką.