Benfica Lisbona – najbardziej utytułowana drużyna piłkarska w Portugalii

utworzone przez | sie 21, 2021 | Sporty | 0 komentarzy

Klub sportowy Sport Lisboa e Benfica, określany również jako SL Benfica lub Benfica Lisbona, jest jednym z największych oraz jednocześnie najbardziej utytułowanych klubów sportowych w Portugalii. Jakie osiągnięcia ma na koncie jego drużyna piłkarska? Sprawdź najważniejsze informacje w pigułce.

Klub sportowy SL Benfica

SL Benfica, czyli Sport Lisboa e Benfica jest portugalskim klubem sportowym, który zlokalizowany jest w Lizbonie. Pod nazwą klubu działa wiele sekcji sportowych, w tym także drużyna piłkarska, która w Polsce określana jest również jako Benfica Lisbona.

Klub piłkarski Benfica Lisbona jest aktualnie najbardziej utytułowaną drużyną w Portugalii. Została między innymi pięciokrotnym finalistą Ligi Mistrzów, dwukrotnie zdobyła Puchar Europy, udało jej się 37 razy uzyskać tytuł mistrza Portugali oraz 3 razy dojść do finału Pucharu UEFA.

Benfica Lisbona zajmuje pierwsze miejsce według klasyfikacji portugalskich klubów piłkarskich pod względem liczby zdobytych tytułów mistrza kraju.

Aktualnie klub sportowy Benfica Lisbona uczestniczy w rozgrywkach Primeira Liga oraz należy do Ligi Mistrzów UEFA.

Więcej informacji dotyczących rozgrywek klubu można znaleźć na jego polskiej stronie internetowej znajdującej się pod adresem https://www.benficalizbona.com.pl/.

Benfica Lisbona – najważniejsze informacje w skrócie

  • Data założenia klubu: 28 lutego 1904
  • Trener klubu: Jorge Jesus
  • Stadion: Estádio da Luz
  • Adres klubu: Av. General Norton De Matos 1500, Lizbona
  • Barwy klubu: czerwono-białe
  • Symbol klubu: orzeł

Stadion klubu Benfica Lisbona

Swoje mecze klub piłkarski Benfica Lisbona rozgrywa na stadionie Estádio da Luz. Stadion ten został oddany do użytkowania w 2004 roku, z okazji rozgrywek piłkarskich Euro 2004.

Estádio da Luz, co tłumaczone jest często jako „Stadion Światła”, jest w stanie pomieścić do 65 tysięcy osób na miejscach siedzących.

Pod względem wyglądu stadion klubu Benfica Lisbona odzwierciedla barwy klubowe, czyli jest czerwono-biały.

Obecny stadion zastąpił dawny obiekt należący do klubu, który wybudowany był jeszcze w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Konieczna była jednak jego modernizacja, ponieważ nie spełniał on obecnych wymogów, nie posiadał zadaszenia i dodatkowo nie zapewniał optymalnej widoczności ze wszystkich miejsc.

Klub Benfica Lisbona jest obecnie jednym z największych klubów piłkarskich w Portugalii, który ma na swoim koncie największą liczbę zwycięstw w kraju. Chociaż obecnie jego dokonania w międzynarodowych rozgrywkach nie są już na takim poziome jak przed laty, to jednak nadal pozostaje on faworytem w spotkaniach z innymi drużynami.

Krzysztof Piątek w raju

Krzysztof Piątek w raju

Włoska ziemia jest dla Krzysztofa Piątka bardzo przyjazna. To tutaj odnosił największe sukcesy strzeleckie. Nie gdzie indziej, jak właśnie we...